جاده شلمان به املش(2)

احمد سرپناه سورکوهی

سلام
ازحساسیتی که نسبت به  جاده شلمان به املش در وبلاگ شما به خرج دادید خوشحال شدم قرار براین بود ک این جاده از مسیر پیچ زاهدی(شیخ آباد ) به طرف روستای تمیجان وسپس لگموج ودردوراهی لگموج به جاده اصلی وصل شود که باصحبتهای مکرری که با مدیر کل راههای استان مهندس علیپور نمودیم نقشه عوض شد وقراربراین شد که درامتداد راه اصلی سورکوه وبه موازی آن از پشت خانه آقای خیراتی ودر فاصله 150 متری جاده اصلی به طرف پشت خانه آقای ذکریاپور احداث ودر پیچ کهنه گوراب به جاده اصلی وصل گردد.
 
 
خدمت سرور گرامی جناب آقای  حاج احمد سرپناه عرض سلام و ارادت.
از اینکه به وبلاگ روستای سورکوه التفات می فرمائید موجب خوشی خاطر و تشکر بنده می باشد.
در مورد جاده شلمان به املش، فرمایش جنابعالی کاملا" متین و استوار و زحمات افراد دلسوزی مانند جنابعالی که به فکر روستای سورکوه می باشید جای تقدیر و تشکر دارد.  بنده می خواهم عرض کنم که اگر قرار باشد به جای تعریض جاده فعلی، جاده جدیدی از داخل زمینهای کشاورزی به موازات همین جاده فعلی در فاصله صدوپنجاه متری ساخته شود،چند مسئله بوجود می آید که جای بررسی دارد:
1- زمین های کشاورزی اهالی روستا برای جاده جدید از بین خواهد رفت( هرچند ممکن است پول زمین به قیمت روز محاسبه گردد)
2-از نظر زیست محیطی، احداث جاده جدید باعث مشکلاتی خواهد شد.
3-با احداث جاده جدید، دسترسی اهالی روستای سورکوه برای ایاب و ذهاب به شهرهای اطراف( بخصوص برای دانش آموزان) با مشکل جدی مواجهه خواهد شد.
4-رشد و توسعه روستای سورکوه در دراز مدت با احداث جاده جدید، بخصوص در مناطق داخلی روستا با کندی و یا احیانا" با سکون مواجهه خواهد شد.
5-حداقل با احداث جاده جدید،آیا بهتر نیست برنامه ایی برای تعریض همین جاده موجود در برنامه اقدامات بعدی قرار بگیرد و ابتدا و انتهای همین جاده در داخل روستای سورکوه به صورت بلوار در دستور کار مسئولین قرار بگیرد؟
و مسائل دیگر...
 
هرجند بنده اعتقاد دارم با همراهی و همکاری بزرگان روستا و شورا و عزیزانی که در سازمانها و مراکز خدمات رسانی دستی بر آتش دارند، می توانند این مسئله را به نحو احسن برای اهالی شریف روستای سورکوه حل وفصل نمایند که تا خدای ناکرده در آینده، مشکلی که الآن وجود دارد به صورت دیگر و با شدت بیشتری خودنمایی نداشته باشد.
با تشکر
ارادتمند شما
سیروس کریمی پور سورکوهی
/ 5 نظر / 89 بازدید
علي

باسلام واحترام خدمت دوست عزيز وگرامي جناب اقاي حاج احمد سرپناه بنده هم به سهم خودم ازجنابعالي كه به فكرمردم وروستاي سوركوه هستي كمال تشكررادارم .به اميد موفقيت و سلامتي شما وخانواده محترمتان.

سلام ودرود برشما چون هدف این وبلاگ معرفی روستای سورکوه است وافتخارمی کنم سورکوهی وروستایی هستم لذا حقیر را بدون پسوند سورکوهی موردخطاب قراردادید گله مندم. ازنقطه نظرات جنابعالی استفاده نمودم 1-تصمیم براین بود که راه 4بانده ازداخل زمین های زراعی واز مسیر شیخ آباد -تمیجان- لگموج -املش عبورداده شودبنابرین باید مقداری زمین زراعی برای توسعه راه ازبین می رفت درعوض مابقی با رشد وترقی روبرو می شوند وزمینه ایجاد اشتغال وفعالیت های اقتصادی درموازی آن ایجاد می شود 2-مشکلات مربوط به زیست محیطی را اشاره نفرمودید 3-درصورت احداث راه جدید مسیر موازی راه قبلی درفاصله حد اقل 50 متر وحداکثر 150 متری حتما درچندنقطه راه دسترسی محلی هم درنظر گرفته می شودواین فاصله برای مردم ودانش آموزان زیاد نیست ضمن اینکه راه فعلی هم کماکان به حلت خود باقی خواهد ماند 5-اتفاقا با احداث این جاده پیشنهادی که تقریبا از روستای سورکوه عبور داده میشود به نظر ،رشد وتوسعه سرعت می یابد 6-پیشهاد اولیه ما هم این بود که جاده فعلی تعریض شود اما دلایل اداره راه قانع کننده است مبنی بر اینکه اگر هم همین راه تعریض وچهار بانده شود در سال های آینده ودرصورت

صدرا

با سلام .جناب اقای سیروس کریمی پور سورکوهی اولا به عنوان یک ایرانی از شما تشکر می کنم که روستای زیبای سورکوه را معرفی کرده اید. ما ایرانی ها باید جاذبه های دیدنی و... به تمام جهانیان معرفی کنیم . دیگر اینکه من سورکوه وروستای همسایه شما اشکیت آمده ام اونجا یک رفیق با حال دارم . واقعا منطقه شما زیباست . جقدر از اقای سرپناه گفتید مخصوصا در ماه قبل و دیگر اینکه یک جیز جالب که من اونجا وروستای های دیگر شمال دیدم قهوه خانه است که در روستای شما هم زحمتش را اقای قاسم می کشد . . ودیگر اینکه در اخر به شما خسته نباشید می گوییم . انشاء الله اگر شما هم ما را دعوت کنید به روستای شما هم می اییم . جدی نگیر؟

کهنه گوراب

سر پیچ روستای استاد کلایه است درست دستت درد نکند

علی خیراتی

خدمت برادرم جناب اقای کریم پور باسلامهمین طور جنابعالی فرمودید اگر جاده که میخواستند درست کنند با تعریض همین جاده فعلی که زیاد هم نیست نه هزنیه زیادی به دولت ایجاد نخواهد شد میتواتندبا کمترین هزنیه این جاده ساخته بشی واز اول تا اخر سورکوه راهی نیستباتشکر از شما