شروع دوباره

سلام.

شیمی احوال خوب هیسه؟خوبین انشاءالله؟ چه خبر؟

حال شما خوبه؟ خوب هستید انشاءالله؟...

بعد ازمدتها که دوباره میخواهم شروع کنم به نوشتن، زنگ زدم به علی جوزایی و میخواستم ازعلی بپرسم که سورکوه چه خبر؟اما علی جوزایی که انگار نمیدونم مهندس کدوم پروژه مهم مملکتی است موبایلش جواب نمی ده و میگه فعلا" کار دارم و پیغام بگذارید.بهرحال این هم ازبلایای پیشرفت و گسترش فناوری اینترنت و موبایل است.

بگذریم

این فصل، فصل شروع کارکشاورزی در اکثر تقاط استان گیلان است و بیشتر مردمان روستایی در حال شخم زدن زمینهای کشاورزی خود هستند و به زبان گیلکی ""موقع بیجارکاریه"".

دراین فصل ازسال کشاورزان روستایی بیشتر درحال تعمییر کرتهای زمین خود وشخم زدن آن با تیلر هستند وتعدادی هم این کار را بخاطر کمبود آب به بعد از سال جدید واگذار میکنند.

گیلکی: ایموقع از سال که بونه، ویشتر کشاورزان خوبیجارسر شونن و مرزان خو بیجار درسه کونن و بیجاران شخم زنن تا سرما و یخبندون، بیجارون اماده بونه واسه واکارزنی.

انشاءالله اگه بتونم از کارکشاورزی عکسی بدست بیارم،توی وبلاگ میذارم تا همه ازسختی وگرفتاری کار کشاورزی اطلاع داشته باشند و برنجی که مصرف میکنند قدرشو بدونند و نگویند که برنج ایرانی گران است.

/ 3 نظر / 25 بازدید
علی

با سلام وخسته نباشي واقعا عاليه از اينكه روستاي بزرگ سوركوه براي همه اشنا بشه فقط اينكه اين وبلاگ نويس محترم به حاشيه زياد توجه نكند اشاالله

مهیار

بابا چرا وقتی اسم تو را می نویسم نمی یاد

مهیار

من باید هر سال یادت بندازم [عصبانی]