محرم

به مناسبت محرم و عاشورای امسال

امی سورکوه مین هرسال که محرم بونه،حال وهوای خاصی دره و هیئت زنجیر زنون سورکوه از بقعه آسید صالح شروع به زنجیر زنی کونن تا مسجد صاحب الزمان.

در هیت زنجیرزنون سورکوه،همیشه مره یاد دره در میون روستاهای اطراف،بهترین و بیشترین زنجیرزن هیسه بو و بیشتر ایام در دهه محرم، بخصوص شبان بطرف روستاهای اطراف هیئت زنجیر زنی بوردن و از او روستان هم هیت زنجیر زنی، سورکوه مین همن و مورد پذیرایی قرار کیتین.

در ایی پونزده و بیست سال اخیر هیئت زنجیرزنون سورکوه با همت و غیرت هیئت اومنای جدید یه سروشکل بهتری پیداو ده و بیشتر امی اهالی سعی کونن در این دهه ایی هیئت مین شرکت دشته بون و به عزاداری برای آقا اباعبدالله الحسین مشغول ببون.

البته در مورد مراسمهایی که در ایی دهه در سورکوه برکذار بونه و در مورد نذری هایی که از طرف مسجد صاحب الزمان در شبهای موختلف هدنن و مراسم  زهره زهره بعدن توضیحاتی گونم.

اینه هم بگوم که از اقای قربان خیراندیش خواهش بودم که اگه از مراسم دهه محرم امسال عکس ومطلبی دره می واسه ارسال بونه تا وبلاگ مین منتشر بونم و مره قول صددرصد بده که ایی کار می وسه انجام بده. انشاءالله 

/ 3 نظر / 28 بازدید
محمد جواد گل محمدی

با سلام خدمت شما دوست عزیز خواهش می کنم شما به ما لطف دارید امیدوارم موفق و پایدار باشید خوشحال شدم. لینکتان کردم

علی

سلام سیروس جان بازم خودت تلاش بکن تا تصویرهیئت زنجیرزنان سورکوه هگیری قربان خیراندیش یه سر داره هزاربازار.(ایتو بوتم تا قربان سریع تر فیلمان هده)