کارآفرین روستای سورکوه

img_0196.jpg

آقای محمد سرپناه با انتقاد از مسئولین شهرستان املش،بخصوص بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی گفتند: بر اساس بخشنامه ای که جهاد کشاورزی به بانک های کشاورزی اعلام کرده، این بانک موظف بوده تسهیلات جهادکشاورزی را به کارخانه های متقاضی نصب تجهیزات مدرن اختصاص داده تا بدین طریق از ضایعات بیشتر برنج تولیدی جلوگیری بعمل آورد ولی متاسفانه بانک کشاورزی و کارشناسان تسهیلات این بانک با سختگیریهای فراوان و در خواست وثیقه های غیر معمول، مقدار تسهیلات درخواستی را کم کرده، که این کار مشکلی را نه از مدیران کارخانه های برنجکوبی و نه از کشاورزان کم کرده است.

ایشان با اعلام اینکه: بنده در روستا برای حمایت از کشاورزان سالانه یکصدوپنجاه میلیون ریال مساعده به کشاورزان می دهم و این مبلغ را از بازار ویا بانک دریافت می کنم، چرا از طرف مسئولین استانی و شهرستان املش حمایت نمی شوم؟ در کارخانه بنده که 6 نفر مشغولند و بیمه شان را پرداخت می کنم و در کنار آن آژانس مسافربری اتحاد داشته و7 راننده در آن امرار و معاش دارند، کلا" 13 نفر مشغول به کارهستند، انتظار من از مسئولین این است که حمایت شوم و وامی که از طرف جهاد کشاورزی املش تائید وبه بانک معرفی شده ام را پرداخت نمایند، تا دستگاههای مدرن نصب کرده و درصد ضایعات برنج را کاهش دهم نه اینکه از طرف حراست بانک کشاورزی محاکمه شوم

img_0200.jpg

خدمات برنجکوبی عدالت عبارت است از،حمل ونقل شلتوک و حتی گونی رایگان در اختیار کشاورزان قرار داده و کرایه سفید کردن برنج برای هر 150 کیلو، 8 کیلو برنج دریافت می کند.مساحت کارخانه 568 متر مربع می باشد واز مسئولین انتظار است که برای اصلاح ساختار تولید برنج و کم شدن ضایعات که به نفع کشاورزان است، مساعت لازم را بعمل آورند  وجهت تجهیز و نوسازی کارخانه برنجکوبی، وام مورد نیاز را به آقای سرپناه پرداخت نمایند.

img_0194.jpg

بهرحال چنین به نظر می رسد که وجود افرادی مانند آقای محمد سرپناه در روستای سورکوه، اگر همراه با توجه مسئولین باشد می تواند جهت کم کردن مشکلات روستائیان موثر و مفید باشد و با توجه به اینکه دولت در سیاستها و برنامه ریزیهای توسعه نگاه ویژه ایی به روستاها دارد، اصلاح ساختار تولید در روستا و بهینه سازی ابزار و لوازم تولید، گام موثری در بهبود، رشد و افزایش تولید می باشد. امید است دولت خدمتگزار و مسئولین رده بالای استان گیلان، مشکلات افرادی مانند آقای محمد سرپناه را،مشکلی برای کشاورزان دانسته و اقدامات بایسته و شایسته را انجام بدهند.

/ 3 نظر / 12 بازدید
علي

با سلام و خسته نباشي به شما اميدوارم كه همواره جهت بهبود وضعيت روستاي خوب ما و مردم خوبش كه همواره جهت نمونه شدن ان تلا ش ميكنند مطالب مهمتري از شما ببينيم

cassandan

سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.